Outstanding Students for the 2020-21 school year were recently named by their instructors. Students receiving recognition were:

Automotive Collison

Alexander Allen-a.m.-Adult

Jesse Johnson-p.m.-Empire

 

Automotive Service

Robert Gorrell-a.m.-Adult

Dylan Lee-a.m.-Adult

Brandon Vardell-a.m.-Temple

Jamaria Holloway-p.m.-Duncan

Jacob Potesak-p.m.-Comanche

Zachary Stroud-p.m.-Duncan

 

Business and Information Technology Education (BITE)

Chloe Blevins-a.m.-Adult

Liberty Hesbrook-a.m.-Duncan

 

The Biomedical Science Academy

Marjorie Caoile-a.m.-Duncan

Bre McCauley-a.m.-Comanche

Ava Ryan-p.m.-Duncan

Shalynn Skeen-p.m.-Empire

 

Computer-Aided Drafting

Dylan Hargrove-a.m.-Central

Haley Best-a.m.-Central

Natalie Womack-p.m.-Velma

Weston Spurgin-p.m.-Empire

 

CNC and Precision Machining

Ty Smith-Adult

William Rice-Adult

Isaac Gholson-a.m.-Waurika

 

Cosmetology

Madison Jarrett-a.m.-Duncan

Teryn Towe-a.m.-Temple

JaCylia Johnson-p.m.-Duncan

Jylian Scholl-p.m.-Central

 

Electronics

Alejandro Alvarez –a.m.-Bray

Brittney Helterbran –a.m.-Waurika

Corby Alley – p.m.–Duncan

Nick Taylor –p.m.-Home School

 

Emergency Medical Services

Austin Tucker-a.m.-Adult

Faith Robbins-a.m.-Adult

 

Residential Heating and Air Conditioning

Jonathan Bates – a.m.-Walters

Chase Kraus – p.m.-Empire

 

Health Careers I – Instructor Fish

Harlee Heaton-a.m.-Marlow

Brooklyn Sullivan-a.m.-Velma

Marissa Chandler-p.m.-Comanche

 

Health Careers I – Instructor Jacobi

Jaylee Griffin-a.m.-Bray

Joshua Kilbourn-a.m.-Bray

Emily Bruce-p.m.-Comanche

Perla Hernandez-p.m.-Empire

 

Health Careers II – Instructor Long

Jerney Denton-a.m.-Comanche

Kodi Duke-a.m.-Ryan

Shelby Crump-p.m.-Empire

Cheyanne Young-Tredup-p.m.-Duncan

 

Practical Nursing (all Adults)

Benjamin Harris

Harold Moran-Zamora

Herlinda Sanchez

Rebecca Welton

 

The Pre Engineering Academy

Jacob Riley-a.m.-Duncan

Kinley Rendon-a.m.-Comanche

 

Welding and Metal Fabrication

Austin Fowler-a.m.-Adult

Sierra McCombs-a.m.-Central

Kaitlyn Smith-a.m.-Walters

Nash Farmer-p.m.-Adult

Marshall Matthesen-p.m.-Home School

Austin Sampley-p.m.-Comanche

Share This Post